Õppekava

Kinnisvara- ja maakorraldus

Kinnisvara- ja maakorralduse magistriõppekaval omandad põhjalikud teadmised Eesti maa- ja kinnisvara valdkonna probleemidest ning maakasutuse eripäradest. Õpingute jooksul paneme rõhku olulistele alusteadmistele maa kasutamise majanduslike ja õiguslike aspektidega ning planeerimisega seotud ainetes. Õpingud kestavad kokku kaks aastat ning toimuvad sessioonõppes, seega on õppekava hästi sobiv ka töötavale tudengile. Õppekava on paindlik, et tudeng saaks valida erinevaid õppeaineid just enda huvidest lähtuvalt. Soovi korral on võimalik mahutada õpingutesse semester või õppeaasta mõnes välisriigi ülikoolis.
eriala Õppeaste Magistriõpe
õppe liik Õppevorm Sessioonõpe
keel Õppekeel Eesti keel
aine maht Õppe kestus ja maht 2 aastat, 120EAP
kohtader arv Õppekohtade arv ...
valuuta Õppekoha maksumus tasuta

Vastuvõtunõuded

dekoratiivne
dekoratiivne

Avalduse saad esitada 3. juunist 4. juulini elektroonselt või 25. juunist 4. juulini tööpäeviti kell 9-15 ülikoolis kohapeal. 

Mida ja kuidas õpid?

Milles saad põhjalikumad teadmised?

Kinnisvara- ja maakorraldusele spetsialiseerudes on rõhk majanduslikel, õiguslikel ja planeerimisega seotud ainetel. Keskendume maaomandile ja maa kasutamise õigustele, maa ja kinnisvara väärtuse hindamisele, kinnisasjade piiride olulisusele, planeeringute tähtsusele ja paljule muule. Õpid nägema maaga seotud õigusi ja väärtusi, mida looduses füüsiliselt ei näe.

Kinnisvara- ja maakorraldusele spetsialistide ettevalmistamiseks õpetatakse kinnisvara- ja maakorralduse valdkonna õppeaineid, näiteks maaressursside haldamine ja maakonfliktide haldamist, kinnisvara ja maa hindamist, kinnisvara ja maakasutuse ökonoomikat ja maa- ja kinnisvaraõigust. Kinnisvara- ja maakorralduse valdkonna lahutamatuks osaks on digitaaltehnoloogia ja geoinfosüsteemide (GIS) kasutamine.

Õpingud kinnisvara- ja maakorralduse erialal on huvitavad ja mitmekesised, sisaldades nii loenguid, seminare kui praktikume. Erinevates õppeainetes käivad oma kogemusi jagamas paljud eriala spetsialistid. Sessioonõppes on oluline roll iseseisval tööl, millest paljud on üles ehitatud praktiliste oskuste omandamisele. Ülesannete lahendamisel kasutad GIS ja CAD tarkvarasid ja erinevaid erialaseks tööks vajalikke andmebaase. Praktiliste kaasusülesannete lahendamisel õpid tundma ka õigusakte. Meeskonnatöö oskuse arendamiseks tuleb teha rühmatöid nii auditoorsetel kohtumistel kui ka iseseisvalt.

Erialapraktika toimub kinnisvara või maakorraldusega tegelevas riigi- või kohaliku omavalitsuse asutuses või eraettevõttes. Praktika võimaldab igapäevases töö rakendada eelnevalt omandatud teoreetilisi teadmisi. Aastate jooksul on tekkinud koostöö ettevõtete ja asutustega, kus tudengid praktikal käivad, nt Maa- ja Ruumiamet, Domus Kinnisvara, PRIA, Riigi Kinnisvara AS, mitmed linna- ja vallavalitsused.

Kinnisvarabüroodes on võimalik teha praktikat kinnisvaramaaklerite ja -hindajate juures, kelle käe all saad näha, mis toimub kinnisvara maastikul. Õpitakse looma usaldusväärseid kliendisuhteid ning atraktiivseid müügikuulutusi, koostama eksperthinnanguid, kinnisvara pildistama, müüma jpm. Maa- ja Ruumiametis töötab suur hulk meie eriala lõpetanuid. Näiteks on võimalik minna Maa- ja Ruumiametisse praktikale ruumiandmete, geoinformaatika, aadressiandmete, maareformi, katastri, riigimaa haldamise, maatoimingute, kinnisvara hindamise ja maakorralduse osakondadesse.

Meie eriala tudengid kuuluvad kahte spetsialistide ühingusse, mis on MTÜ Eesti Kinnisvara Hindajate Ühing ja Eesti Geodeetide Ühing. 

Kuhu edasi?

Õppimisvõimalused

Teisi õppekavasid

majanduse ja planeerimise valdkonnast valdkonnast

dekoratiivne
dekoratiivne

Avalduse saad esitada 3. juunist 4. juulini elektroonselt või 25. juunist 4. juulini tööpäeviti kell 9-15 ülikoolis kohapeal.