Õpingud kinnisvara- ja maakorralduse erialal on huvitavad ja mitmekesised, sisaldades nii loenguid, seminare kui praktikume. Erinevates õppeainetes käivad oma kogemusi jagamas paljud eriala spetsialistid. Sessioonõppes on oluline roll iseseisval tööl, millest paljud on üles ehitatud praktiliste oskuste omandamisele. Ülesannete lahendamisel kasutad GIS ja CAD tarkvarasid ja erinevaid erialaseks tööks vajalikke andmebaase. Praktiliste kaasusülesannete lahendamisel õpid tundma ka õigusakte. Meeskonnatöö oskuse arendamiseks tuleb teha rühmatöid nii auditoorsetel kohtumistel kui ka iseseisvalt.
Erialapraktika toimub kinnisvara või maakorraldusega tegelevas riigi- või kohaliku omavalitsuse asutuses või eraettevõttes. Praktika võimaldab igapäevases töö rakendada eelnevalt omandatud teoreetilisi teadmisi. Aastate jooksul on tekkinud koostöö ettevõtete ja asutustega, kus tudengid praktikal käivad, nt Maa- ja Ruumiamet, Domus Kinnisvara, PRIA, Riigi Kinnisvara AS, mitmed linna- ja vallavalitsused.
Kinnisvarabüroodes on võimalik teha praktikat kinnisvaramaaklerite ja -hindajate juures, kelle käe all saad näha, mis toimub kinnisvara maastikul. Õpitakse looma usaldusväärseid kliendisuhteid ning atraktiivseid müügikuulutusi, koostama eksperthinnanguid, kinnisvara pildistama, müüma jpm. Maa- ja Ruumiametis töötab suur hulk meie eriala lõpetanuid. Näiteks on võimalik minna Maa- ja Ruumiametisse praktikale ruumiandmete, geoinformaatika, aadressiandmete, maareformi, katastri, riigimaa haldamise, maatoimingute, kinnisvara hindamise ja maakorralduse osakondadesse.
Meie eriala tudengid kuuluvad kahte spetsialistide ühingusse, mis on MTÜ Eesti Kinnisvara Hindajate Ühing ja Eesti Geodeetide Ühing.